O nás

Naše mateřská škola se nachází na horním konci obce Jasenná s přibližně 960 obyvateli. Obec Jasenná leží na hlavní trase mezi městy Vsetín a Zlín, proto je zde dobrá dopravní dostupnost.

Byla postavena občany Jasenné a v roce 1977 uvedena do provozu. Je to cihlová budova s rovnou střechou.

Škola je obklopena kopci a loukami, nedaleko se nachází rybníčky, potůček a lesy. Na jaře tak mohou děti obdivovat probouzející se přírodu, v létě se osvěžit vodou z potůčku a ukrýt se před slunečními paprsky pod stromy, které jsou všude v okolí. Na podzim uchvacují tyto listnaté stromy děti krásou a v zimě mírné kopce přinášejí spoustu radovánek při sáňkování a bobování.

Díky tomu, že mateřská škola je na kopci daleko od přítomnosti dopravního ruchu, skýtá velké možnosti nejenom v poznávání a pozorování přírody, ale také významně přispívá k bezpečnosti dětí.

Mateřská škola má svoji vlastní kuchyni, kde se připravuje jídlo pro děti. Naše mateřská škola je dvojtřídní. V I. třídě – „Berušek“ jsou zařazeny děti ve věku 5 – 7 let, v II. třídě „Motýlků“ děti předškolního věku 2,5 – 5 let.

Kolem mateřské školy se nachází rozlehlá zahrada s vysázenými stromy a keři. Nabízí dětem pískoviště, pružinová houpadla, skluzavky, průlezky, kladinu, houpačky, dřevěný domeček, vláček s vagónky, dřevěné osobní a nákladní auto a pohyblivou lávku. V létě 2020 nám obec Jasenná  spostavila altán „perníková chaloupka“, pro větší využití stráveného času dětí  venku.  Mírný svah na školní zahradě je vhodný k provozování zimních sportů a na rozlehlé travnaté rovince mohou hrát děti míčové hry. Terasu využíváme po celý rok, za každého počasí. Děti zde kreslí, cvičí, ukrývají se před deštěm či sluncem.

Upravenou plochu před MŠ (na nádvoří) děti používají k jízdě na dětských dopravních prostředcích, kde se nám na podzim 2019 podařilo svépomocí namalovat dopravní hřiště.