Motýlci

Motýlci:

Podívejte, milé děti,                                                                                                    
motýlek k vám právě letí!                                                   
Posadil se na kytičku
a tam počkal na chviličku.
Pak křidélky zamával
a pak letěl zase dál.

Paní učitelka:

Kočicová Věra

Bc. Jitka Malá 

Ve třídě MOTÝLKŮ je celkem 11 dětí.
 
Ve třídě Motýlků je zapsáno 8 dívek a 3 chlapců.                                                                                                                 

V naší třídě MOTÝLKŮ je zapsáno 11 dětí  ve věku 2,5 – 3,5 let ,  3chlapci a 8 holčiček. Třída je uzpůsobená malým dětem tak, abychom jejich adaptaci co nejvíce ulehčili. Ve třídě se nachází dostatek hraček a pomůcek pro hru a výuku nejmenších dětí. 

V dětech pomocí rituálů dodáváme pocit jistoty a vědomí vnitřního řádu nejen v MŠ, ale i v životě. Jejich adaptace díky rituálům a řádu je potom mnohem rychlejší a lehčí. Každý den se s dětmi přivítáme v ranním kruhu, navzájem se oslovíme a popřejeme si krásný den. Navazuje řízená činnost, která  je uzpůsobena věku a potřebám dětí. Zahrnuje vše pro jejich zdravý rozvoj – pohybové hry, cvičení, malování, dechová cvičen, zpívání, čtení, i učení básniček.                      Ve třídě jsou umístěna „malovaná“ pravidla třídy, se kterými se během září budeme hravou formou seznamovat. V tomto školním roce se zaměříme v rámci TVP na významné dny.

V této třídě probíhá v některých dnech „nespánkový režim“, kdy  s dětmi (většinou předškoláci) probíhají aktivity jako ANGLIČTINA HROU , VÝTVARNÉ AKTIVITY A VALÁŠEK, který zde má dlouholetou tradici.

 
trida1